Fico je scientológ!

Autor: Samuel Jezný | 20.3.2014 o 17:00 | Karma článku: 21,13 | Prečítané:  2997x

Robert Fico, samozvaný profesor religionistiky, nám nedávno vysvetlil, čo je to scientológia a aké riziká predstavuje. Ako človek, ktorý sa venuje religionistike, a ktorý má ako tak jasno v tom, čo je to scientológia a ktorý vo všeobecnosti niečo vie o nových náboženských hnutiach, ktoré vznikli v druhej polovici 20. storočia, nemôžem nereagovať. Počas svojho štúdia som sa zúčastnil viacerých akcií, ktoré boli usporiadané niektorým z nových náboženských hnutí. Je pravda, že niektoré z týchto akcií niesli znaky kvalitného vymývania mozgov, je to však len jedna strana mince.

 gulas.sme.sk

Hlavnou hviezdou jedného takého večera bol dobre oblečený, dôstojne vyzerajúci pán. Prednášal o Platónovi a ľudia nadšene prikyvovali bez ohľadu na to, že takmer všetko, čo dotyčný pán povedal bolo úplne vedľa. Nasledovalo video o činnosti tejto organizácie, ktoré sprevádzala dramatická a nákazlivá hudba, dôchodkyne po mojej pravici sa knísali do rytmu ako zhypnotizované a hneď po skončení programu sa začali pretekať ako o život, aby práve ony mohli položiť tomuto skvelému, vzdelanému pánovi pár otázok a vyjadriť svoj obdiv.

Inokedy som sa zas dozvedel, že za všetky choroby v mojom živote môže fakt, že nejem dosť klíčkov a nenechám sa aspoň raz za tri dni presvietiť ružovým svetlom archanjela Michaela, pričom prvé presvietenie mám u pána, ktorý nám o ružovom svetle prednášal, úplne zadarmo. No kto by neodolal?

Porovnajme si to s mítingom SMER-u. Lži v každej druhej vete, skrachovaný moderátor, ktorého najhviezdnejším výrokom bola veta: "Dozvieme sa... po reklame", dramatická hudba, pri ktorej babkám tuhne krv v žilách, hity rokov osemdesiatych a réžia, ktorá zvláda svoju prácu tak dobre, že forma zatieni akýkoľvek obsah. Výsledkom je slepá dôvera tých najovplyvniteľnejších, ktorí sú naozaj presvedčení, že od všetkého zla ich zachráni len jediný človek: Robert Fico.

Kým Vladimír Mečiar útočil len na najprimitívnejšie pudy svojich voličov hrajúc sa na alfasamca, otca národa, Robert Fico k tomu pridal metódy, aké by mu závideli aj tí najlepší vymývači mozgov (nielen) z prostredia (niektorých) nových náboženských hnutí.

Andreja Kisku som v prvom kole nevolil, nepatrím ani k jeho fanúšikom. My všetci by sme si však mali uvedomiť, o čo tu ide.

Spojme sa, aby Robert Fico (slovami Nikodýma) nedosiahol na druhú garantovanú hranicu!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Najdlhšia bytovka na svete je vo Viedni a má meno po Marxovi. Je radosť v nej žiť

Nie je špinavá ani nebezpečná, hoci sú v nej sociálne byty. Nezamestnaní v nej bývajú vedľa profesorov.

BRATISLAVA

Bratislava porastie do výšky, budovy zmenia panorámu

V Bratislave rýchlym tempom pribúdajú výškové budovy.

SVET

Klamali aj intrigovali. Všetci prezidentovi muži, ktorí skončili

Za sedem mesiacov skončili takmer všetci Trumpovi spolupracovníci.


Už ste čítali?