Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Klamať ako kresťan (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Konecne rozumny clanok
Velmi rozumny a informativny clanok. Kiez by takychto bolo viac. Inak, pouzivat loz, uskok, ohovaranie, podraz, apod su vrodene prejavy veriacich. Veriaci ludia su netolerantni a za kazdu cenu sa snazia zlikvidovat co je proti ich viere. Nevedia pochopit, ze viera moze byt iba sukromna zalezitost kazdeho cloveka, ze viera v ziadnom pripade nemoze byt zakladom moralky alebo prava, ze viera je vymysel ktory je odporujuci vede a v konecnom dosledku brzda spolocnosti.
bullseye75
ty si veriaci?:-) Nie? Prečo potom používaš lož a úskoky? Čo brzdia veriaci. Nebyť kresťanstva, nie je Západná spoločnosť na vrchole. Mimochodom akú spoločnosť si predstavuješ? Túto džungľu ktorú pestujú postmoderní nihilistickí anarchokapitalisti?
Parsifal
"neveriaci do pekla"
už iba to tu chýba v tejto forme totality, ako keby veriaci boli iba kresťania, precitnite z toho konečne!!!!! Inak ten článok je v tejto našej stádovitej spoločnosti z veľkej miery riadenej názormi a dogmami RKC ojedinelý a veľmi užitočný. Všetci by sa mali aspoň zamyslieť a ak nesúhlasia uvádzať argumenty a nie omieľať totalitné všeobecné frázy.
AJA6389
<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... > >>

 

prečo chceš aby neveriaci iśli do pekle? Ja napríklad tomu neverím.
Hore som nastavoval diskutérovi zrkadlo, Ak chce kydať špinu na iných, nech sa pozrie prv na seba ...
 

Ja som neveriaci

a do pekla pôjdem určite :D povedal mi to farár na jednej spovedi, ktorá bola tak trocha spoločenskými konvenciami vynútená :D :D Čo sa týka tých gay pride ... fajn nech sú ***** ale nech nežiadajú dieťa ... Je rozdiel ak v manželskom páre nemôže mať žena dieťa a adoptujú si ho ako keď sa dvaja ***** rozhodnú žiť spolu a chcú mať dieťa. Prečo ?? Ako "manželský pár" na to nemajú právo... Buďme teraz všetci ***** a lezby a zrazu normálne fungovanie spoločnosti ako takejá prestane fungovať pretože deti si budeme robiť asi zo skúmavky....
 

2/3

Naopak, nebyt krestanstva, tam kde je zapadna spolocnost dnes mohla byt pred 500 rokmi.

Autor pise:
"Som smutný z toho, že lži a nevedomosť sa stali základom argumentácie mnohých kresťanov"

Skutocnostou ale je, ze lzi a nevedomost su zakladom kazdeho nabozenstva.
 

 

a s kým by sa tá spoločnosť vybudovala? S tými kanibalmi, našimi predkami?:-) Preštuduj si pohanské kulty Európanov, nedokážem si predstaviť kontinuitu z tohto stavu hneď do tejto spoločnosti. Mnísi napr. v kláštoroch položili základy vedy, cirkev zakladala univerzity. Arabi takisto,ale u nich to upadlo, u nás nie ....
Zbytok sveta len kopíruje Západnú kultúru.
 

 

mi trošku vzdelanejší v histórii sme pochopili že európa by nestála na "kanibaloch" ale na rímskom práve. antickú vedu, kultúru a umenie zničila fanatická nastupujúca kresťanská viera. všetko toto sme spoznali až vďaka moslimom. inak pekné od vás že ste ich spomenuli, tu pekne vidno ako to dopadne, ak sa spoločnosť neodprostí od dogmatický bludov cirkvi.
 

 

svetu udáva tón Rím, alebo anglosasi?

Aké umenie a kultúra prekvitala na sklonku Ríma, či Grécka? Však zato padli, lebo už nič neprekvitalo.

Včera som čítal čosi zaujímavé: " A tak není náhoda, že za tolik opěvované arabské překlady antického písemnictví vděčíme křesťanům či Židům uvíznuvším pod islámskou nadvládou a že staroegyptské písmo musel až v 19. století rozluštit Francouz Champollion, přestože islámští dobyvatelé se v písemnostech i artefaktech přes 1000 let bořili po kolena."
http://martinkonvicka.blog.idn...

Cirkev začala zakladať univerzity, počiatky vedy začali v kláštoroch.

A ja som nikde netvrdil, že kladom bola len Cirkev, ale kresťanstvo, proste Kristov impulz, jeho morálka, to, čo on tu zasial.
 

 

Prestan trepat nezmysly a rozsirovat klamstva. Ze ta hanba nefackuje. Vsak aj male decko vie, ze cirkev viac ako tisicrocie palila anticke knihy a potlacala rozvoj vedy. Zjavne nema so historii najmensie ponatie alebo drzo klames. Mena ako Galileo Galilei a Kopernik ti nic nehovoria?
A Kristov "impulz a moralka"? Myslis napriklad toto?
- But as for these enemies of mine, who did not want me to reign over them, bring them here and slaughter them before me. Luke 19:27
Aj stary aj novy zakon su plne tejto "moralky" a krestanskej lasky voci inovercom, ktori boli pocas 1500 rokov cirkevneho sialenstva vyvrazdovani.
 

 

aj malé decko vie, že naväčší učiteľ RKC Tomáš Akvinský čerpal z Aristotela a mnohí patristi, či scholastici takisto čerpali z antických filozofov.

Galilei aj Kopernik boli kresťania. O čo ide? Galilei mal akýsi spor, kde nahuckali naň pápeža, a chviľu bol vo väzení. Koperník nemal väčšie problémy, dokonca jezuiti vyučovali jeho heliocentrizmus.

Ak bol niekto upálený ako vedec, tak to bol mních Jordano Bruno, ale vôbec nie za heliocentrizmus.

Tak prestaň trepať nezmysly a šíriť klamstvá.

Ja som hovoril o morálke, ktorú hlásal Kristus, nie o treste pre zločincov, tak neprekrúcaj.

Ak sa tu 2000 rokov kázala určitá morálka, muselo to vojsť do mentality týchto ľudí.
Kresťan nedodržiava predpisy starého zákona, aj Pavol hovorí, že už nie zákon, ale Kristus v nás ma nás viesť ....
Ja neviem, máš ty vôbec šajn o kresťanstve? Buď nie, alebo manipuluješ s faktami schválne .......
 

 

He, he, myslis toho "tolerantneho ucenca" Akvinskeho, ktory tiez nabadal na zabijanie nevercov? To je velmi pozitivne, ze objavil vobec este nieco z antiky, ked uz vacsina bola mnoho storoci pred nim spalena.:-)

Hlavna vec, ze ti vlastnou cirkvou prenasledovani a obtazovani krestania objavili na pocudovanie a rozhorcenie celej cirkvi nieco, o com Aristarchus, Seleucus, Archimedes a Eratostenes premyslali uz 1800 pred nimi a navyse slobodne. Co taka "chvila vo vazeni", vsak? Aspon mal viec casu premyslat.

O akom treste pre zlocincov to splietas, ty klamar? Nedokazes si prelozit ten anglicky text? Neveriacich nazyvas zlocincami? Ta citacia Krista je z noveho zakona - Luke 19:27. Chces snad popriet, co je v svatom pisme, ty antikrist?
 

 

bavili sme sa predsa o minulosti kde bol pupkom sveta rím.

vy chcete porovnávať koloseum, či akropolu s rotundou? stavby ktoré by sa mohli porovnávať s antickými začali v európe vznikať bezmála tisíc rokov po antike. ako je možné že ľudský duch stratil na tak dlhú dobu tieto zručnosti? kde sa stratili? prečítajte si niečo o histórii a zistíte že rím fungoval na vodný pohon tak ako mi fungujeme na elektrinu, ako využívali stroje v baniach, podobné stroje sa začali používať v neskorom stredoveku. rímske právo som tu už spomínal, prakticky ho používame dodnes. cesty, sochy, architektúra...

champollion mal šťastie že žil v dobe osvietenstva, ešte dve storočia predtým by ho upálili za rozlúštenie "diabolského písma".

súhlasím že počiatky vedy začali v kláštoroch, lenže ak by cirkev neničila všetko antické a nadviazali by sme na antickú múdrosť, ľudstvo by bolo dnes už úplne inde.
 

 

Mozno by bolo fajn zistit si, ako sa nam zachovali diela mnohych antickych filozofov. Ja tvrdim - a davam vam sancu vyvratit to (lebo inak vasa veta "cirkev nicila vsetko anticke" nebola vobec, ale vobec pravdiva), ze mnohe z nich sa zachovali vdaka prepisom v klastoroch, ktorych napr. predstaveni mali zalubu aj vo filozofii a vede v starej antike. Alebo viete o nejakej inej dostatocne pocetnej skupine ludi, ktora storocia a storocia, az kym sa nezjavilo napr. osvietenstvo, pracne prepisovala, uchovavala a studovala tieto diela?

V antike sa napriklad verilo, ze slnko je bohom, blesky zosiela boh, rovnako ako aj cezar je bohom. To je celkom slusna brzda pokroku. Krestanstvo oddelilo stvorenie od stvoritela (a kolko krestanov zomrelo, pretoze odmietli uznat, ze cezar je boh). Navyse krestanstvo prislo s myslienkou, ze vsetko stvorenie bolo stvorene rozumne a teda je to poznatelne ludskym rozumom (v ramci moznosti ludi okolo). Toto v antike nebolo. A je to celkom slusny katalyzator pokroku.

Antika bola v niektorych smeroch fajn, nieco sa celkom vydarilo. Ale zit vo falosnej predstave, ze bola az tak fajn len preto, aby ste mohli ukazat ze krestanstvo nie je fajn... osobne si myslim, ze pravda je naj :) .
 

 

antickú literatúru zachránili moslimovia, od ktorých ju doniesli križiaci, veľmi jednoducho povedané.
napr. anitcká literatúra skončila cca okolo roku 500 n.l. jasne zmenila sa doba ale viete mi vymenovať nejaké známe, zlomové diela ktoré vznikli od roku 500 do stredoveku? neviete, pretože nastala doba temna, a viete kto ju nastolil?
a koľko nekresťanov umrelo lebo nechcelo uznať "jediného" boha?
netvrdím že v antike bolo "fajn", tvrdím len že antika nám dala múdrosť, krásu a civilizáciu a nástup kresťanstva toto všetko na tisíc rokov zničil.
 

nie ze by

to bolo podstatne, ale kde v Novom Zakone sa riesi stvorenie sveta? Ci vy len hrozienkovo pouzivate Stary Zakon, ked sa vam to hodi? Egypt prezil so svoimi bohmi 3500 rokov, dosiahol take stavitelske zazraky, ktore krestania nikdy nedokazali po nich zopakovat. To fakt ma nejaky zmysel dokazovat si, kto ho ma vacsi? :-)
 

 

A vari tie pamiatky všetky kresťania zbúrali, alebo čo?:-) Pohanské chrámy napr. prestavali na kresťanské a tak ich zachovali. Napr. Panteón.http://sk.wikipedia.org/wiki/P...

Anglosasi a germáni vlastne postavili svoju kultúru na základoch Ríma. Dokonca katolícka cirkev prevzala štruktúru Ríma, veď aj pápež sa tituluje ako cézar - pontifex maximus. A aj to právo, áno ... Tak prečo tvrdiš, že cirkev všetko z antiky zničila? Práveže RKC zbierala tie artefakty, však ich protestanti mali preto za modlárov.

Tak románsky sloh sa vyznačoval rotundou, bola taká móda, čo na tom vadí? Zas naraz nemohli po Európe vznikať veľké stavby, ak tí ľudia boli len nedávni barbari z lesov. Ale neskôr aké len to vznikali kresťanské chrámy? Gotické katedrály napríklad. Pri gotickej katedrále je každá Rímska stavba len taká chatrč ....

Ja viem, že rimania mali vodovod a pod., ale aj anglosasi kadečo prevzali a nedá sa porovnávať neporovnateľné, lebo napr. bohatstvo Ríma tvoril nespočet otrokov bez práv. A potom neustáli prísun zajatcov ako otrokov. To si stredoveký śľachtic nemohol dovoliť len tak nútiť poddaných aby mu stavali to a hento ... Musel zaplatiť. Boli tam u poddaných nejaké povinnosti, ale určite neboli ako otroci.
Napr. kým stavby v antike stavali otroci nahnaní do práce, stavitelia katedrál boli slobodní ľudia, potulní kamenári, ktorí tu a tam ponúkali svoje služby. údajne tam je predobraz "slobodomurárov", ale to je už na inú debatu ....

Neviem, či by Champolliona upálili, len za preklad, lebo veď v cirkvi boli učenci lingvisti a pod., ale viem, že upaľovanie čarodejníc podporoval sám ľud.
A ono prax bola taká, že cirkev len súdila a rozsudok vykonala svetská moc. Ak by teda bola vôľa, nemuselo sa to diať. Cirkev nedisponovala vojskom, ani zbraňami, ale pomáhala zrejme mocným, žehnala im. Mimochodom mňa cirkev nezaujíma, len ten Kristus.

A po čom sa tie cnie z antiky? Po Platónovi napríklad? :-) Lebo jeho učenie o ideách v podstate je mojou filozofiu ...
 

 

že ti nejde o cirkev z tvojich príspevkov teda nevidno, pretože ju srdnato obhajuješ, a to veľmi hlúpymi argumentmi. odpovedz mi na jednu otázku, prečo sa obdobie po antike volá TEMNÝ stredovek?
 

 

Na to ti predsa kazdy dementny obdivovatel Platona lahko odpovie, ze tak to obdobie nazvali komunisti a ateisti.:-)
 

 

Z coho vychadza tvoje tvrdenie v prvej vete?
Skutocnostou je ze ty tu pises lzi a argumentujes svoljou nevedomostou a dojmami. Vyvysujes sa nad niekoho a ty nie si o nic lepsi.
 

 

V tej dobe, co si napisal v sprave bolo velke stahovanie narodov. Europa sa menila pod vladov roznych velitelov Hunov, Slovanov, Germanov atd. Tieto narody neboli krestanske. Krestanstvo este len preberali za svoje. Cirkev ma aj za usami, ale nie jo take jednostranne, ako si niektori predstavuju. Ja mam pocit, ze dnes vela ateistov skusa hon na carodejnice, kde carodejnicou je RKC. Tvoj nik je pritom priznacny. Nestranne a v sirsich suvislostiach je pre vela ludi tazko rozmyslat. Co uz?
 

Mýlite sa alebo klamete,

západna civilizácia je na vrchole preto, lebo sa zbavila stredovekého a vlastne odvekého brzdenia rozvoja spoločnosti katolíckou církvou. Všetci vdelanci v histórii mali problém z katolíckou církvou (svet je placatý a nie guľatý, ako sa môže Zem otáčať, Zem musí byť stredobodom vesmíru, nula v matematike je diabolský výmysel lebo boh predsa nemohol stvoriť nič, detičky udávajte svoje mamičky bosorky urobíme vám z nich vatričku, radi vám predáme odpustky za hocičo, keď dobre zaplatíte, veriaci chrapúň je cennejší ako naveriaci čestný človek.... Nebyť najmä katolíckej církve, tak by vo svete bolo menej utrpenia a bol by oveľa ďalej.
 

aj,..

aj ty si myslis, ze o tom vies tak vela?

to o com pises nie je viera, veriaci ludia nemusia byt odlisni od ostatnych v spravani,.. len to od nich vyzaduje spolocnost aby boli...
 

<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... > >>

Najčítanejšie


 1. Peter Kollega: Som zločinec a nechcem aby ma riešila Ficova kurtizána a Čižnár-Gašparovičovi protežanti 1 549
 2. Jozef Sitko: Ficov zákon o teple „okradol“ veľa domácností 1 395
 3. INEKO: Rozbité vozovky sa dočkajú veľkých opráv 1 043
 4. Martin Ondráš: Minister pochopil, že Agrokoplex patrí pod jeho rezort, výborne! 623
 5. Mišo Šesták: Čo sa stane, keď z lietadla vyhodíte loptu 602
 6. Martin Borguľa: Cestovný ruch na Slovensku krváca. Dokedy to vydrží? 584
 7. Rudolf Pado: Posledný výstrel Rudolfa Pada 568
 8. Dominika Dongova: Kňaz, jeho slová a ja.. 564
 9. INEKO: Počet mostov v zlom stave sa za 5 rokov zdvojnásobil 559
 10. Maroš Chmúrny: Boj o Demänovskú dolinu a slobodu 481

Rebríčky článkov


 1. Olívia Lacenová: Bitcoin si razí cestu nahor. Prekonal trojročné maximá
 2. Peter Biščo: Pán premiér, je nevyhnutné odložiť plienky a ...
 3. Nikola Ivanov: 10 častých chýb pri investovaní
 4. Peter Žiak: Mao-Tovič - za 9 mesiacov tam, kde Fico za 12 rokov ...
 5. Miroslav Binčík: Deti, kto sa nezmestí na javisko, pôjde do sakristie
 6. Dušan Seberíni: Bájka o besnom kocúrovi
 7. Miriam Studeničová: Nepokoj duše
 8. Štefan Vidlár: Pán predseda vlády!
 9. Erik Koncz: Hont a jeho dejiny. Je potrebné sa venovať aj dejinám tohto regiónu?
 10. Vladimír Bohm: Na čo ukazujú útoky vo Viedni?


Už ste čítali?